2


2011

 

Kampaně, ankety, soutěže atd.

Čtení pomáhá

Čtení pomáháK zavedeným kampaním na pomoc četbě se nedávno objevil další nový produkt - Čtení pomáhá. Jeho zvláštností je, že za ním stojí v podstatě jediná osobnost - generální ředitel ČEZ PhDr. Martin Roman., který je jediným donátorem celé akce.

Pravidla jsou poměrně jednoduchá. Tým odborníků stanovil seznam knížek, o kterých mohou děti hlasovat. Aby hlas dítěte byl platný, musí každý během 5 minut odpovědět na 4 otázky. Při správných odpovědích získá každý hlasující kredit v hodnotě 50 Kč. Ale pozor: tyto virtuální peníze dle svého rozhodnutí věnuje na některý určený dobročinný projekt. Není to krásná myšlenka získávat děti pro charitu?

Využil jsem faktu, že Martin Roman se rozhodl číst dětem v rámci Noci s Andersenem ve smíchovské pobočce MKP a položil mu pár otázek.

Jak jste spokojen s dosavadním průběhem kampaně?

Docela spokojen, máme stovky ohlasů denně, a to i od žáků prvních tříd.

Máte představu o podílu knihoven na kampani?

Knihovny by měly být jedním z předních partnerů celé kampaně. Nejraději bych byl, kdyby v každé knihovně byl zvláštní regál s knížkami vybraný pro tuto kampaň. Pro větší zapojení knihoven bych ale potřeboval seznam všech knihoven s mailovými adresami. Nevěděl byste, jak se k němu dostat?

To Vám zjistím. A jestlipak čtete svým dcerkám a víte, co dcerky čtou samy?

Čtu jim denně, když jsem večer doma, což bývá asi 4x týdně. Starší Kateřina si čte už raději sama - teď Straku v říši entropie, mladší Natálka čte momentálně Boříkovy lapálie.

A co čtete Vy?

Mám rád knihy o historii, protože z nich čerpám poučení, co vede k úspěchu. Nyní mám rozečteny Johnsonovy Dějiny 19. století.

Nedalo mi to, abych se dívek přeptal. Tatínek z toho vyšel bez ztráty kytičky, obě dívky odpověděly shodně, otázky dostaly bez otcovy přítomnosti. Kytičky jsem ztratil já, protože seznam všech knihoven s mailovými adresami jsem nenašel, neví o něm někdo?

Tak taková je moje informace o kampani Čtení pomáhá.

Ladislav Kurka

RSS
    SKIP