Školy nabízející studium knihovnictví a informačních služeb
Střední škola obchodu, služeb a řemesel Tábor
-
Kromě všeobecného středoškolského základu v rozsahu stanoveném schválenými osnovami sleduje výuka získání základních teoretických znalostí oboru a dále osvojení praktických dovedností zejména z oblasti organizace informačního fondu (včetně katalogizace) a práce se čtenářem. Důraz je kladen i na nadstandardní znalosti z oblasti práce s informačními technologiemi, na základy vlastní publikační činnosti, nebo na orientaci v problematice nových médií.
-
Pouze denní studium - celkem 105 studentů
-
Ano, zejména se snažíme udržovat kontakt s těmi, kteří nastoupili do knihoven. Větší část studentů ovšem pokračuje ve studiu na vysokých školách.
-
Lorencová, Veronika Historie a současnost muzejních knihoven (se zvláštním zřetelem na knihovnu Muzea Jindřichohradecka)
Jedličková, Simona Diferencovaný přístup v poskytování informačních služeb a specifika práce s nevidomými čtenáři
Kudrlová Jana Problematika využívání informačních zdrojů na příkladu konkrétního předmětu s ohledem na zavádění Rámcových vzdělávacích programů
-
Velmi kladně, knihovny nám vychází vstříc jak při nácviku pořádání akcí pro dětské čtenáře, tak při zajišťování odborné praxe. V prvním případě bych ráda jmenovala MěK Tábor, MěK Soběslav nebo knihovnu v Nové Včelnici, v druhém případě vyjmenovávat nelze, protože v podstatě na všech pracovištích čtyř krajů přistupují knihovníci a knihovnice k praktické výuce studentů s maximální zodpovědností a především s nutnou dávkou trpělivosti - za což jim patří náš dík.
PhDr. Daniela Novotná |